Черговим етапом реорганізації проблемного дорожнього руху по вулиці Свердлова та суміжних із нею може стати поява світлофорного регулювання на перехресті з вулицею Червоних Партизанів. Про це сайту urban.vn.ua повідомив начальник сектору організації дорожнього руху ДАІ м. Вінниці Михайло Петрик. Це коштуватиме, за його словами, 200 тисяч гривень і в мерії та ДАІ розглядають таку можливість.– Це одна з найпроблемніших ділянок, адже на великому відрізку виїзд на вулицю Свердлова, якою об’їжджають центр міста, можливий або з вулиці Скалецького, або з Червоних Партизанів. Виїхати з останньої буває дуже проблематично. Торік там провели реконструкцію, зробивши виїзд з двох смуг – ліворуч і праворуч. Як доповнення тому пропонується влаштувати світлофорне регулювання. Для цього потрібно близько 200 тисяч гривень, – каже Михайло Петрик.

Іншою проблемо залишається виїзд с самої вулиці Свердлова, адже, приміром, щоб потрапити з неї на вулицю Льва Толстого і далі на Пирогова, потрібно об’їжджати чималий «крюк» через Скалецького повз ринок «Урожай». Це зайвий час і знову ж таки більше навантаження на саму вулицю. Альтернативою може стати поворот на вулицю Міліційну з влаштуванням там одностороннього руху.

Сьогодні проїзд по Міліційній заборонено, хоч чимало водіїв і ігнорують цей знак.

Однак, поки що, за словами начальника сектору ОДР ДАІ, відкриття проїзду по Міліційній неможливе.

– У свій час жителі вулиці через суд домоглися закриття проїзду. Для того, щоб щось змінити, потрібні чергові суди. Іншого варіанту поки немає, тож розмірковуємо і над цим, – констатує Михайло Петрик.

Ще десять років тому вулиця взагалі була перегороджена бетонним блоком.

Торік вулицю відремонтували, чим одразу скористалися водії, скорочуюючи собі шлях. Утім, для збільшення потоку машин вулиця виявилась не готовою. На вузькій проїжджій частині авто ледве розминаються, а подекуди пішоходам просто нікуди подітись від машин, адже тротуари уздовж Міліційної є не усюди.

Повертаючись до вулиці Свердлова, шо є чи не найбільш перевантаженою вулицею міста, то локальні спроби виправити ситуацію, як-то розширення перехрестя з Козицького, поки особливих покращень не дали. Вузька проїжджа частина у більшості ділянок спроможна пропустити лише два ряди автомобілів, через що навіть найменше ДТП здатне паралізувати автомобільний рух. А відсутність тротуарів у деяких ділянках змушує пішоходів йти по дорозі. Комплексне ж вирішення проблеми, як, приміром, розширення проїжджої частини з паралельним відселенням мешканців, а також будівництво естакади при перетині Соборної (що, начебто є в проекті), без перебільшення потягне на мільярди гривень, чого Вінниця з річним бюджетом менше двох мільярдів явно не зможе собі дозволити…

 

Share:

Залишити відповідь