З наступного тижня на площі Гагаріна (перехрестя вулиць Пирогова – Соборна – Хмельницьке шосе) розпочнуть змінювати організацію дорожнього руху. Ремонтні роботи будуть робити вночі та в часи з найменшою завантаженістю, щоб не заважати руху транспорту.

Головне завдання реорганізації площі Гагаріна – зменшити кількість ДТП і зробити територію парку більш доступною для пішоходів. На перехресті планують встановити світлофори, кілька пішохідних переходів, нанести нову розмітку, встановити стовпчики і зробити озеленення.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Перехрестя на площі Гагаріна є нерегульованим через значну інтенсивність руху транспортних засобів, ширину проїзної частини на підходах і трамвайну розв’язку в усіх напрямках.

За останні роки значно підвищилась аварійність на площі. За 2017 рік на перехресті сталося 6 ДТП з постраждалими, за 2018 рік – 8 ДТП з постраждалими та 13 без постраждалих, а 2019 року – 13 ДТП з постраждалими. Площа Гагаріна визначена у 2019 році Управлінням патрульної поліції як місце концентрації ДТП.

Для покращення ситуації на перехресті урбаністи компанія UCG. Urban Consulting Group з м. Івано-Франківськ (ТзОВ «Урбан Прогрес»), спільно з архітекторами Агенції просторового розвитку м.Вінниці розробили проект, який передбачає деякі зміни для усіх учасників дорожнього руху.

«Проектом передбачається облаштування світлофорного об’єкту на перехресті з безконфліктним регулюванням потоків, зокрема для проїзду трамваїв, зміщення існуючих пішохідних переходів через Хмельницьке шосе та вул. Пирогова в межі перехрестя, облаштування додаткових пішохідних переходів з боку вул. Соборної та посередині до входу в парк із проходженням через облаштований напрямний острівець. Також відповідно до нової схеми ОДР будуть встановлені нові дорожні знаки та нанесена нова дорожньої розмітки, що повинно суттєво підвищити безпеку руху на площі», –зазначив в.о директора Вінницького КП «СМЕД ОДР» Сергій Чернов.

Кілька місяців нова система руху працюватиме у тестовому режимі.

Share:

Залишити відповідь